Сторінки історії КЗ ХЛ №54

Середня школа № 54 вперше розкрила двері 1 вересня 1956 року. Будівля була побудована в живописному районі парку Квітки-Основ’яненко. У школі виучувалося 600 учнів. Перший директор – Тичина Всеволод Михайлович, що очолював колектив до 1966 року.

Багато поколінь учнів пам'ятають свою першу вчительку Гузенко А.Т., Ладигіну Г.А., першого завуча – Шевченко Л.Д., вчителя української мови Папугу М.Г. Вчитель української мови і літератури Мозуль М.Я. – засновник кабінету української мови Якименко Л.А. працювала над створенням кабінету біології.

У 60-70 роки педколектив школи поповнився молодими талановитими вчителями. І зараз щедро діляться своїми знаннями і досвідом вчителька початкової школи Ходаковська Л.В. Більше 25 років працюють в школі вчитель музики Ненартовіч Л.А., вчитель російської мови Северіна Л.В., вчитель початкових класів Базетова О.Ф.

У 70-х почалася забудова мікрорайону школи. Збільшується число учнів. На сьогодні у КЗ ХЛ №54 навчається більше ніж 660 учнів. З 47 учителів педколективу 5 вчителів мають звання “Вчитель-методист”, 18 – вищу категорію, 5 – звання “Старший вчитель” і 15 вчителів 1 категорію.

З 1983 року педколектив очолювала директор Пешехонова Т.М.

З 1987 року школа веде спільну роботу з колективами д/с №№ 15, 271,106 по підготовці учнів до школи. Працює підготовче відділення «Пташеня», яке готує психологічно і методично дітей до сприйняття матеріалу шкільних предметів. Велика увага приділяється якості освіти, підготовці учнів до вступу до вузів. Щорік 80-95% випускників поступає у вищі учбові заклади.

15 вчителів школи – колишні її випускники, що вибрали педагогічну професію і які повернулися в рідну шкільну сім'ю. Велика увага приділяється виховній системі школи. Кілька років тому в школі створена Мала Академія дитячої творчості, 6 відділень якої – танцювальне, туристичне, спортивне, літературно-музичне, екологічні і художніх ремесел об’єднали кружки і клуби по інтересах.

У школі також працює прес-центр, освітлюючий головні моменти шкільного життя. У 1990 році в школі створена соціально-психологічна служба, яка об'єднує зусилля вчителів і батьків по створенню умов для соціальної адаптації учнів.

Багато випускників нашої школи добилися великих результатів не лише в рідному місті, а і за його межами.

Випускники 1980 років Степанов А.В. став провідним лікарем Харківської лікарні №4 невідкладної допомоги, Зубченко В.П. – провідний лікар дитячої лікарні №7. Чебикина Т.В. викладач ХАЇ, завідувачка кафедрою, випускниця 1986 років.

Клочко М.А. випускниця 1991 року, стала доктором філософії в області соціології, професором соціології університету штату Колумбії США.

Гончарук І.А. випускниця 1993 роки зараз живе і вчиться в Чехії, де захищає кандидатську дисертацію в області ядерної фізики.

Юна випускниця нашої школи Мінакова А. студентка музичного училища ім. Лятошинського, лауреат конкурсу піаністів ім. В.Крайнева, учасниця, молодого поетичного фестивалю в Москві, друкується в журналі «Новий світ», «Нова юність».

Стенд присвячений випускнику КЗ ХЛ №54,
Герою Радянського Союзу
Анатолію Вишневському

/Files/images/P3150205.JPG

Кожна школа має свою історію. Історія нашої школи особлива, тому що це частка нашого життя і нашої з вами історії.

./Files/photogallery/1/класс.jpg

/Files/images/Gramota.jpg

/Files/images/Posledniy Zvonok.jpg

Здаеться, тільки відсвяткували 55-річчя школи, а вже не за горами наступний ювілей - 60 !!!

Наше завдання - вiдновлення музею школи.

/Files/images/фото музей 014.jpgВiдновлення експонатiв та розшук нових.

/Files/images/фото музей 002.jpgУнiкальнi експонати.